-صنعت پلی یورتان چیست ؟

اگر بخواهیم دقیقا به تاریخ ورود این محصولات اشاره کرد نمیتوان به صورت دقیق و مستند اشاره نمود و طی بررسی و مذاکراتی که با دست اندرکاران اپوکسی و کفپوش پلی یورتان صورت گرفته میتوان ورود این محصول را در صنایع پتروشیمی و نفت به چند دهه اشاره کرد. اما در صنایع غذایی ، دارویی ، بهداشتی آرایشی مخازن آب نزدیک به دو دهه است که کفپوش اپوکسی و صنعت پلی یورتان در ایران ورود پیدا کرده و بعضی از تولیدکنندگان تمایل نشان  دادند تا این محصول در ایران تولید گردد و خوشبختانه دانش و تکنولوژی و تجهیزات آن کاملا در ایران ورود پیدا کرده و افراد توانمندی که تمایل داشتند این محصول را تولید نمایند به مرحله عمل رساندند. اکنون بدلیل همان کیفیت بعضی از تولیدکنندگان از موفقیت خوبی از موفقیت خوبی برخوردار هستند.

-صنعت پلی یورتان در کفپوش

متاسفانه بعضی از تولید کنندگان پلی یورتان بدلیل عده ای به مشکلات برخورد کردند و بعضی از آن تولید خود را قطع نموده و ضررهای قابل توجهی را خوردند. هم اکنون با توجه به تاریخ ورود و تولید پلی یورتان اگر تمامی افراد صنف مطالعات جامع و دقیقی را انجام دهند روز به روز این محصول در تمامیصنعت پلی یورتان استفاده خواهد گردید. اطلاعات مجریان اپوکسی و مسئولین متاسفانه بسیار ناچیز است و اگر اهمیت و اجرای آن در صنایع کشورهای پیشرفته اطلاع رسانی گردد و در صنایع مهم ایران نیز بدان اشاره کرد. قطعا دست اندرکاران صنایع را ترغیب خواهد کرد تا از صنعت پلی یورتان و اپوکسی استفاده و واردکنندگان مواد اولیه جهت اطلاع رسانی به مسئولین بردارند.

-روند صنعت پلی یورتان

اطمینان خاطری میتوان از صنعت پلی یورتان به عنوان تحولی اساسی در صنایع غذایی و دارویی و غیره نام برد. لازم به ذکر است که با توجه به ورود پلی یورتان و تولید آن تاکنون گامهای موثری برداشته شده و این روند رو به رشد و رو به افزایش است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *