رزین های اپوکسی یکی از رایج ترین واکنش های بین اپی کلروهیدین (ECH) و بیس فنول است که به تولید کفپوش اپوکسی کمک میکند. که ممکن است ماده دومی موجود نباشد و توسط دیگر مواد خام مانند گلیکول آلیفاتیک ، فنل و کرزول ساخته شوند که جایگزین برای تولید رزین های خاص هستند . رزین می توانند چه در حالت مایع و چه در حالت جامد که به دست می آیند فرایند هایی مشابه داشته باشند.

در مرحله اول برای تولید کفپوش اپوکسی دو واکنش گر اپی کلروهیدین و بیس فنول را به یک راکتور تبدیل می نمایند سپس درجه حرارت را بالا می بریم تا  ماده اول به نقطه جوش برسد و تبخیر شود بعد از آن حلالی جدا کننده اضافه می کنیم و پس از به وجود آمدن ماده پایانی که این ماده دارای خواصی فوق العاده مانند انعطاف پذیری بالا ، ویسکوزیتر ، چسبندگی و خواص هایی دیگر باشد.

تولید کفپوش اپوکسی توسط رزین

حال برای تبدیل رزین اپوکسی باید آن را ذوب ، سخت و سفت کنیم و برای این امر به هاردنر نیازمند هستیم . رزین های اپوکسی می توانند از دمای ۵ تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد بسته به انتخاب عامل پخت ، انجام شوند ، اگر در انجام مراحل ایجاد رزین در تولید کفپوش اپوکسی دچار مشکلی شدید ، می توانید  آمین اولیه را اضافه کنید و جالب است که بدانید یک نکته گمراه کننده و یک واقعیت وجود دارد در این باره که رزین اپوکسی دارای چند گروه از مواد تشکیل دهنده برای تولید کفپوش اپوکسی می باشد و در آن باقی مانده است.

تولید کننده کفپوش اپوکسی

رزین اپوکسی تجاری از جنگ جهانی دوم توسعه یافته اند و کاربرد های آنان نیز گسترش یافته اند که امروزه به آن رزین ترموست نیز می گویند که در اجرای کفپوش اپوکسی بسیار مهم است. رزین های اپوکسی را با چهار روش می توان تولید نمود که در بالا یکی از بهترین و مهم ترین نمونه های آن را ذکر کردیم .  ساده ترین روش ایجاد رزین های اپوکسی ، از ترکیب یک یا گروهی از مواد حاوی اپوکسی است که در نهایت تبدیل به کفپوش اپوکسی می شود ، نتیجه می گیریم به وسیله رزین اپوکسی می توانید کفپوش اپوکسی را تولید کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *